Yaratıcı Beynin Gizemi – Devrim Yaratan Dâhi Beyinler

45,60 TL

Satıcı: kilitpazar

9786254173509

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 4 Aralık 2022
  • Yazar: Arzu Baloğlu
  • Sayfa Sayısı: 264
  • Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
  • Basım Tarihi: Aralık, 2021
  • Baskı: 1. Baskı
  • Ölçüler: 15,5×21,5
  • Barkod: 9786254173509

YARATICI BEYNİN GİZEMİ – Devrim Yaratan Dâhi Beyinler – Arzu Baloğlu

Yaratıcı beyin, yeniliğe yönelik yaratıcı düşüncedir.
Bu kitapta öncelikle beynin kısaca medikal anlamda yapısı, işleyişi ile başlayıp daha sonra bilişsel olarak hangi durumlarda nasıl çalıştığına ve nasıl tepki verdiğine değineceğiz.
Yöneticilerin beyinleri nasıl çalışmalı, nasıl karara vermeli, doğru düşüncenin önünde yatan engeller nelerdir gibi konuları örneklerle analiz edeceğiz.
Beyin ile düşünce, davranış ve mutluluk bağlantısı ile devam edeceğiz.
Daha sonra ise yaratıcı düşünce geliştirmek üzere zihni nasıl besleyebiliriz, beyin nasıl daha yaratıcı fikirler üzerine yoğunlaşır, zihnin yenilikçi fikirlere yöneltecek aktiviteler nelerdir maddelerini değerlendireceğiz.
Beyin Bilgisayar ara yüzü, beyindeki görsel verilerin çeşitli araç ve tekniklerle anlamlı verilere dönüşmesi, veri madenciliği, insan-makine iletişimi, bilişsel engelli bireylerin düşünceleri nasıl veriye dönüşebilir gibi maddeler de bir bölüm olarak yer alacak.
Son olarak ise, dünyaca ünlü vizyoner, girişimci, mucit, iş insanı, devrimci ve dâhilerin beyinlerinin nasıl çalıştığını ve nasıl iş idare ettiklerini, davranış modellerini örneklerle araştırıyor ve yorumluyor olacağız.
Bu kitaptaki amacımız özetle, bir bilişimci bakış açısıyla beynin mucizevi çalışma sistemini araştırmaya ve keşfetmeye gayret ederek, yaratıcı veya mümkünse eşsiz düşünceyi geliştirici faaliyetler konusunda topluma yol gösterici olmaktır.

Ek bilgi

Yazar

Arzu Baloğlu

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu