Yakıt Hücresi Teknolojilerinde Gelişmeler

57,38 TL

Satıcı: kilitpazar

9786254067068

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 7 Aralık 2022
  • Yazar: Kolektif
  • Sayfa Sayısı: 264
  • Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
  • Basım Tarihi: Aralık, 2020
  • Baskı: 1. Baskı
  • Ölçüler: 16×23,5
  • Barkod: 9786254067068

Yakıt Hücresi Teknolojilerinde Gelişmeler – Nurettin Çek, Ahmet Erensoy

Bu kitap, yakıt pillerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesiyle ilgili temel elektrokimyasal ilkelerin ve mühendislik yönlerinin özlü bir kaynağıdır. Enerji üretmek için izlenen geleneksel ve yeni yaklaşımların tartışılması ile birlikte yakıt hücresi teknolojilerinin uygulamalarının teknik ve ekonomik değerlendirmesini açıklar.
Burada, hükümet, şirket ve araştırma kurumlarının yakıt hücresi geliştirmeyle ilgili politika ve programlarının ve bu programların yakıt hücresi girişimlerinin başarısı veya başarısızlığı üzerindeki etkilerinin bir incelemesi bulunmaktadır. Kitap, belirli kurumsal ve akademik Ar-Ge faaliyetlerini, yatırım seviyelerini, teknoloji edinme stratejilerini ve başarı ve başarısızlık sonuçlarını açıklamaktadır. Bu kitap, yakıt hücresi teknolojilerini iyileştirmek ve ticarileştirmek için geçmiş ve şimdiki girişimlere genel bir bakış sunmanın yanı sıra potansiyel yatırımcıların mevcut yakıt hücresi ticarileştirme faaliyetlerini ve gelecekteki beklentileri değerlendirmesine yardımcı olmak için bağlam ve analiz de sunmaktadır. En önemlisi, ilgisi olanlara, yakıt hücresi teknolojilerini başarılı bir şekilde ticarileştirmek için yapılması gerekenler hakkında teknik tavsiyeler vermesidir.
Bu kitap, dört bölüme ayrılmıştır. Bölüm I’de, yakıt hücresinin anlaşılması için yakıt hücresinin çalışma mekanizması açıklanmakta ve yük transfer reaksiyonlarının elektrot kinetiği ve elektrokatalizini ve yakıt pilleriyle alaka düzeyine odaklanılarak önde gelen elektrokimyasal teknolojiler ele alınmaktadır. Bölüm II’de, dünyadaki kurulu yakıt hücresi sistemleri hakkında bilgi verilmektedir. Bölüm III’de, yakıt hücresi türleri ve genel özellikleri açıklanmakta ve yakıt pillerinin yönetim ilkeleri, yakıt hücresi tepkimelerinin elektrokatalizi, yakıt hücresi araştırma ve geliştirmesine ilişkin deneysel teknikler ele alınmaktadır. Bölüm IV’de, biyolojik yakıt hücreleri ve genel özellikleri açıklanarak biyolojik yakıt hücresi teknolojilerinin durumu, uygulamaları ve araştırmaları inceleme konusu edilmektedir.
Bu kitap, yakıt pilleriyle ilgilenen lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri, araştırmacılar ve bilim insanları için yararlıdır. Aynı zamanda iyi bir öğretim aracı olarak yarar sağlayacaktır.

Ek bilgi

Yazar

Kolektif

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu