Uzun Yaşam İçin Fonksiyonel Bitki Bazlı Beslenme

167,40 TL

Satıcı: kilitpazar

9786254334894

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 4 Aralık 2022
  • Yazar: Özlem Bayram
  • Sayfa Sayısı: 350
  • Yayınevi: Nobel Bilimsel Eserler
  • Basım Tarihi: Temmuz, 2022
  • Baskı: 1. Baskı
  • Ölçüler: 16,5×24
  • Barkod: 9786254334894

UZUN YAŞAM İÇİN FONKSİYONEL BİTKİ BAZLI BESLENME – Kalorileri Değil Renkleri Say – Özlem Bayram

Yeni bilimsel çalışmalar diyabete ve kalp krizine neden olan etmenlerin genetik faktörlerden çok, yaşam tarzına bağlı olduğunu gösteriyor. Binlerce kişiyle yapılan bilimsel çalışmalar; kronik hastalıkları sadece ilaçlar ile iyileştirmek yerine katılımcılara sağlıklı bir yaşam modeli öğretildiğinde tip 2 diyabetin, yüksek tansiyonun ve yüksek kolesterolün, bypass ameliyatı gerektiren kalp damar hastalıklarının iyileşebildiğini ve hatta kanser hücrelerinin metastaz yapmalarının önlenebileceğini göstermiştir. Ailenizde tip 2 diyabeti olan biri varsa bu hastalığın gelecekte sizde ortaya çıkma riskini, kalıtımdan ziyade epigenetik faktörler yani aileniz ile benzer olan beslenme ve diğer yaşam tarzı alışkanlıklarınız belirleyecektir. Genlerimiz sadece silahı doldururken yaşam tarzımız yani beslenme şeklimiz, uyku kalitemiz, fiziksel aktivite durumumuz ve stresle baş edebilme yeteneğimiz hastalıkların ortaya çıkıp çıkmayacağını belirleyen ve asıl tetiği çekecek olan faktörlerdir.
Her geçen gün yeni bir çalışma ile hayvansal kaynaklı proteinlerin, tip 2 diyabete ve kansere neden olduğu ispatlandıkça Avrupa Birliği ülkeleri bitki bazlı beslenmeyi hastalıkları önleme ve tedavi etme protokollerine eklemektedir.
Bu kitapta; tip 2 diyabetin, meme ve prostat kanseri gibi hormon kaynaklı kanserlerin, yüksek kolesterolün, yüksek tansiyonun, kalp damar ve otoimmün hastalıkların, bütüncül bitki bazlı beslenme ile nasıl önlenebildiği ve iyileştirilebildiği 500’e yakın bilimsel çalışma ile özetlenmiştir. Bilimsel gerçeklere dayalı kanıtlar ile diyabeti iyileştiren beslenme protokolünden ve mavi bölgelerde yaşayan dünyanın en uzun ömürlü insanlarının da uyguladığı beslenme şeklinden bahsedilmektedir.
Aynı zamanda kitap, yazarın kendi prediyabetini, önerilen beslenme şekli ile nasıl tersine çevirdiğine dair tecrübeleri de içermektedir.
İlave olarak kitapta, bütüncül bitki bazlı fonksiyonel glütensiz tarifler, ev yapımı doğal cilt bakımı tarifleri, inflamasyon karşıtı eliminasyon diyeti, histamin toleransızlığı, östrojen dominansi ve uyku, egzersiz, beden zihin tıbbı gibi yaşam tarzı ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.
Kısacası, bu kitap uzun ve sağlıklı bir ömre giden yolun haritası için gerekli tüm ipuçlarını içermektedir.

Ek bilgi

Yazar

Özlem Bayram

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu