Uzay Turizmi

76,91 TL

Satıcı: kilitpazar

9786254177514

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 6 Aralık 2022
  • Yazar: Kolektif
  • Sayfa Sayısı: 334
  • Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
  • Basım Tarihi: Mart, 2022
  • Baskı: 1. Baskı
  • Ölçüler: 16,5×24
  • Barkod: 9786254177514

Uzay Turizmi – Belgin Arısan, Buket Bora Semiz, Burcu Karasakaloğlu, Çiğdem Muştu, Esen Şahin, Gülsevim Yumuk Günay, H. Nur Başyazıcıoğlu, Mehmet Kara, Müjde Bekdaş, O. Can Yılmazdoğan, Oğuz Çolak, Orhan Batman, Özgüç Yağcı, Said Kıngır, Seda Karagöz Zeren, Senem Yazıcı, Sümeyye Nur Kara, Şehnaz Demirkol, Umut Kubat Dokumacı, Vahit Oğuz Kiper, Veli Ceylan

Gizemlerle dolu olan uzay, her zaman insanı büyülemiş ve merakını uyandırmıştır. Çıplak gözle gözlemlemekle yetinmeyip teleskoplar geliştirerek uzayı keşfetmeye çalışan insan, gelişen teknolojilerle biraz daha uzaya yaklaşmış ve onun içine girmeyi başarmıştır. Sadece Dünya’dan uzayı izlemenin ötesinde artık ileri uzay araçları ile uzay yolculukları mümkün hâle gelmiştir. İlk başlarda bilimsel ve belki kısmen de askerî amaçlarla uzaya yolculuklar düzenlenirken artık günümüzde dikkate değer sayıda şirketlerce sivil amaçlı uzay yolculukları gerçekleştirilmektedir.
Macera arayan ve yeni yerler keşfetmek isteyen oldukça çok sayıdaki gelir düzeyi yüksek tüketiciler, düzenlenen uzay yolculuklarına katılarak yeni heyecanlar tatmanın keyfini yaşamaktalar. Tüketicilerin bu yöndeki taleplerini gören şirketler ise bu taleplere cevap vermek için yoğun bir rekabete girmektedir. Bu ise uzay turizminin yani yeni bir sektörün doğmasına ve gelişmesine katkı vermektedir.
Henüz gelişmekte olan uzay turizmini inceleyen bu kitap, ilk olması nedeniyle alana oldukça önemli katkı sunmaktadır. Uzay turizmini kapsamlı bir şekilde inceleyen kitap, uzay turizminin farklı boyutlarına değinerek girişimciler ve uzay konusunda meraklı olan okuyucular için değerli bilgiler sunmakta; Kitap aynı zamanda uzay turizminin potansiyelini de ortaya koyarak şirketlerin bu sektörde nasıl faaliyetler yürütebileceğini de açıklamaktadır.

Ek bilgi

Yazar

Kolektif

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu