Uluslararası Terörizmle Mücadelede Birleşmiş Milletler’in İşlevi, Yeteneği ve Sınırları

57,38 TL

Satıcı: kilitpazar

9786254023576

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 6 Aralık 2022
  • Yazar: Doğan Şafak Polat
  • Sayfa Sayısı: 304
  • Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
  • Basım Tarihi: Haziran, 2020
  • Baskı: 1. Baskı
  • Ölçüler: 13,5×21,5
  • Barkod: 9786254023576

Uluslararası Terörizmle Mücadelede Birleşmiş Milletler’in İşlevi, Yeteneği ve Sınırları – Doğan Şafak Polat

İnsanlık tarihi boyunca her dönemde varlığını devam ettiren terörizm, değişen ve gelişen koşullara uyum sağlayarak uluslararası barış ve güvenliği tehlikeye düşüren en ciddi tehditlerden birisi hâline gelmiştir. Günümüzde terörizm ulusal sınırları aşmış ve uluslararası terörizm biçimine dönüşmüştür. Hiç şüphesiz terörizmin ulusal sınırları aşması ile birlikte içeriği ve boyutları da büyük ölçüde değişmiş ve daha karmaşık bir güvenlik sorunu hâline gelmiştir. Öyleyse bu sorun nasıl çözülebilecektir?
Uluslararası terörizmle mücadele ancak uluslararası sorunların tartışıldığı küresel bir kurum yolu ile yapılabilir. BM örgütü, evrensel karakteri ve kapsamlı faaliyet alanı ile ortaya çıkan küresel problemlerin tanımlanması, müzakere edilmesi, ortak yaklaşımlar belirlenmesi ve verilen kararların uygulanması için harekete geçilmesi anlamında devletlerin bir araya geldikleri mevcut tek platformdur. Ancak uluslararası terörizmle mücadelede BM’nin başarılı olduğunu söyleyebilmek güçtür.
Bu kitapta, BM örgütünün mevcut yapısı, uluslararası terörizmle mücadeledeki rolü, bu konudaki başarısızlığının nedenleri ve temel organları vasıtasıyla izlediği stratejileri ortaya konulmaya çalışılmıştır.

Ek bilgi

Yazar

Doğan Şafak Polat

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu