Öğretim Teknolojileri

54,40 TL

Satıcı: kilitpazar

9786254178030

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 6 Aralık 2022
  • Yazar: Kolektif
  • Sayfa Sayısı: 278
  • Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
  • Basım Tarihi: Eylül, 2022
  • Baskı: 1. Baskı
  • Ölçüler: 16,5×24
  • Barkod: 9786254178030

Öğretim Teknolojileri – Aslıhan Kocaman Karoğlu, Ayşegül Bakar Çörez, Ayşenur Gülmez, Bilal Atasoy, Ekmel Çetin, Emine Şendurur, Erkan Çalışkan, Halil Ersoy, İlknur Reisoğlu, Levent Durdu, Polat Şendurur, Selcan Kilis

Pratikte yüzyıllardır süregelen bir geçmişe sahip olan öğretim teknolojileri, 20. yüzyılda daha fazla tartışılmaya başlanmıştır. Özellikle son yıllarda teknolojideki hızlı değişim ve gelişen öğrenme ihtiyaçlarıyla birlikte verilen önem ve gösterilen ilgi de artmıştır. Öğretim teknolojileri, öğrenmeyi daha etkili hâle getirmek amacıyla kullanılan araç gereçlerin yanı sıra, belirli öğrenme hedeflerini gerçekleştirmek için uygun öğretim yöntem ve uygulamalarını da kapsamaktadır.
Kitapta; öğretim teknolojileri alanının kapsamı, alanla ilgili temel kavramlar, öğretim teknolojilerinin dünyadaki ve Türkiye’deki gelişimi, değişen okuryazarlık kavramları, yeni yüzyılda beklenen öğretmen ve öğrenci yeterlikleri, eğitimde teknoloji entegrasyonu, öğrenme ortamlarında kullanılan çeşitli Web 2.0 araçları, sosyal ağlar, yeni nesil teknolojiler ve uygulamalar, uzaktan eğitim, öğretimde kullanılan materyallerinin seçimi ve değerlendirilmesi konularına ilişkin detaylı içerik yer almaktadır.
Alan uzmanı öğretim elemanlarının ekip yaklaşımıyla oluşturduğu bu kitap, öğretim teknolojileri alanında kaynak bir kitap olarak sunulmuştur.
Katkı sağlaması dileğiyle…

Ek bilgi

Yazar

Kolektif

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu