Bitkisel Kaynaklardan Farmasötik Ürün Eldesi

75,62 TL

Satıcı: kilitpazar

9786257932196

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 7 Aralık 2022
  • Yazar: Derya Duran
  • Sayfa Sayısı: 324
  • Yayınevi: Nobel Bilimsel Eserler
  • Basım Tarihi: Ocak, 2021
  • Baskı: 2. Baskı
  • Ölçüler: 16×23,5
  • Barkod: 9786257932196

Bitkisel Kaynaklardan Farmasötik Ürün Eldesi – Derya Duran

Sağlığımız için vitaminlere ve minerallere ihtiyacımız vardır. Bu besin maddeleri yiyeceklerde doğal olarak bulunur. Ancak, yoğun yaşantımız düzenli olarak dengeli bir beslenmeye devam etmeyi zorlaştırmaktadır. Günlük aktivitelerimiz hububat, meyve, sebze ve diğer ürünlerden yeterince tüketmemize genellikle engel olmaktadır. Her gün alınan multivitamin ve mineral desteği, ihtiyacımız olan bütün besin maddelerini almamızı sağlamayabilir. Buna ek olarak vücudun ihtiyacı olan antioksidan maddeleri de günlük olarak yeterli miktarda alamamaktayız. Bunun için, fonksiyonel gıdalar ve bu gıdalardan elde edilen besin takviyeleri ile gerekli besin maddelerinin bir kısmı takviye edilebilmektedir.
Deve dikeni, içerdiği silimarin adı bir grup flavolignanın bulunmasıyla; kabak ise kukurbitasin adı verilen bileşiklerle birçok fitofarmasötik maddeler barındırmakta ve ülkemiz topraklarında kolaylıkla yetişebilmektedir. Silimarin, besin desteklerinin yanı sıral karaciğer rahatsızlıklarında; kukurbitasin ise sinüzit tedavisinde kullanılmaktadır.
Bu kitapta, hammadde olarak kolaylıkla temin edilen bu bitkilerden gerekli olan validasyon, standardizasyon ve formülasyon çalışmalarının sonucunda laboratuvar ölçekli üretilen farmasötik ürünler ele alınmıştır.

Ek bilgi

Yazar

Derya Duran

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu