Arabuluculuk Süreci

122,04 TL

Satıcı: kilitpazar

978994000000

İade Garantisi: 14 Gün

Kategoriler: , , ,  Tahmini Kargoya Teslim: 6 Aralık 2022
  • Yazar: Christopher W. Moore
  • Sayfa Sayısı: 704
  • Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
  • Basım Tarihi: Ağustos, 2016
  • Baskı: 4. Baskıdan Çeviri
  • Ölçüler: 15,5×21,5
  • Barkod: 978994000000

ARABULUCULUK SÜRECİ – Anlaşmazlık Çözümünde Pratik Stratejiler Ciltli / the medıatıon process – Practical Strategies for Resolving – Christopher W. Moore

Güncelleştirilmiş, Arabuluculuk Yazın Klasiği
Neredeyse 30 yıldan bu yana anlaşmazlık çözümü uygulayıcıları, üniversite öğretim elemanları ve öğrenciler alandaki en kapsamlı rehber olarak Arabuluculuk Süreci’ne başvurmaktadır. Arabuluculuk üzerine yazılmış en kapsamlı kitap olarak bu metin, anlaşmazlık çözümünün herhangi bir alanında—aile, toplum, istihdam, iş dünyası, çevre, kamu politikaları, çok-kültürlü veya uluslararası—çalışan yeni ve deneyimli anlaşmazlık çözüm uygulayıcıları için biçilmiş kaftandır. Bu kitap, uzmanlar için bir rehberdir ve dördüncü basım, alandaki gelişmelere ayak uyduracak şekilde genişletilmiş ve yenilenmiştir. Bu basım, arabuluculukta mükemmelliği sağlayacak ve anlaşmazlık yaşayanların kalıcı anlaşmalara varmalarına ve ilişkilerini sürdürmelerine yardımcı olacak yeni kaynaklar içermektedir.
• Arabuluculuk hizmeti sunma konusunda daha fazla bilgi ve en güncel yaklaşımlar
• Hem yaygın hem de özgün sorunlar için doğru stratejiyi seçme konusunda kapsamlı rehberlik
• Her türlü anlaşmazlıkla ilgili güncellenmiş yeni vakalar
• Gelişmekte olan kültürler arası ve uluslararası arabuluculuk alanı ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi

Arabuluculuk Süreci için Övgüler
Bir alan klasiği. Hem acemi hem usta uygulayıcılar için anlaşılır, uygulanabilir, anlamlı tavsiyeler. Şiddetle öneriyorum.
William Ury, Evet’e Ulaşmak kitabının ortak yazarı ve Üçüncü Taraf kitabının yazarı
Yeniden güncellenen Arabuluculuk Süreci, arabuluculuk üzerine yazılmış en iyi kitap olmaya devam ediyor.
Margaret L. Shaw, JAMS’de arabulucu; NYU Hukuk Fakültesinde Misafir Hukuk Profesörü
Moore’un klasik kitabının bu en yeni basımı arabuluculuğun gelişimi ve kültürel anlayışlar hakkında daha derinlemesine bir bakış içermekte. Bu kitap, arabuluculuk alanında çalışan tüm eğitimcilerin, öğretmenlerin ve uygulayıcıların kitaplığında bulunmalı.
John_Paul Lederach, Notre Dame Üniversitesi, Joan B. Kroc Uluslararası Barış Çalışmaları Enstitüsü’nde Uluslararası Barış İnşası Profesörü
“Chris Moore, tüm kuramsal çerçeveleri kendi başarılı, kapsamlı ve uluslararası arabuluculuk deneyiminden örneklerle sunuyor. Bu kitap arabuluculuk eğitimcileri, öğrencileri ve uygulayıcıları için bir başucu kaynağı.”
Carrie Menkel-Meadow, Georgetown Üniversitesi Hukuk Merkezi, Georgetown-Hewlett Anlaşmazlık Çözümü ve Sorun Çözme Programı Hukuk Profesörü ve yöneticisi.

Ek bilgi

Yazar

Christopher W. Moore

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Değerlendirme

Henüz yorum yapılmamış.

Ana Menu